Kurumsal Müşteri Numarası

Şifre

Hemen Başvur

Şifremi unuttum

Turkcell AkıllıBulut Nedir?

Turkcell AkıllıBulut, Turkcell grup şirketlerinin sahip oldukları üstün teknolojik altyapıları kullanarak, kurumsal müşterilerine sundukları bilişim teknolojisi hizmetlerinin ortak adıdır. www.turkcellsuperbulut.com sitesi, Turkcell Superonline’ın bilgi teknolojileri altyapı (sunucu, internet, veri depolama..vb) ve uygulama hizmetlerinin istenilen kapasitede dakikalar içerisinde kurulmasını ve kullanılmasını sağlayan bir internet portalidir.

Başarı Hikayeleri

Turkcell AkıllıBulut Başarı Hikayeleri - HepsiBurada.com

Hepsiburada.com bilgi teknolojileri altyapısı için Turkcell AkıllıBulut hizmetlerini kullanıyor. Aynı zamanda olağanüstü durumlar için yedek sistemlerini Turkcell Söğütözü Ankara Veri Merkezi’nde bulunduruyor. Böylece ek yatırım yapmadan, yüksek internet trafiğiyle, hizmetlerine kesintisiz devam edebiliyor. İletişim ve veri hizmetlerinin yanında bilgi teknolojileri hizmetlerini de tek elden alarak verimliliğini arttırıyor.

Turkcell AkıllıBulut Başarı Hikayeleri - Türkiye Satranç Fedarasyonu

Türkiye’nin en çok lisanslı sporcu sayısına sahip spor federasyonu olan Türkiye Satranç Federasyonu, 40. Dünya satranç olimpiyatları için bilgi teknolojileri altyapısını Turkcell AkıllıBulut Sanal Veri Merkezi hizmetiyle sağladı. 15 gün süren olimpiyatlar için hiç bir donanım yatırımı yapılmadan altyapı ihtiyaçları kullandığın kadar modeliyle sunuldu. Dünya genelinde 20 milyon kişiye ulaşan organizasyonun web platformu ve canlı web yayın akışı için Sanal Veri Merkezi hizmeti kullanıldı. Web platformuna gelen talebe göre anlık olarak sanal altyapı büyütüldü ve küçültüldü. Böylece en optimum maliyetle kesintisiz ve yüksek performanslı bir hizmet sunuldu.

Turkcell AkıllıBulut Başarı Hikayeleri - Cenker Kimya

Cenker Kimya firma verilerini bilgi hırsızlarının elinden Turkcell AkıllıBulut Uzaktan Yedekleme hizmeti sayesinde kurtardı. Şirket kurucularını kaybettikleri en acılı günlerinde firmanın bilgisayarlarına bulaştırılan virüsle şirketlerinin verileri kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirildi. Hackerlar ele geçirdikleri bilgisayarların ekranlarından şirket yetkililerine verilerini geri verilmesi için kendileriyle irtibata geçilmesini istemiştir. Cenker Kimya daha önce verilerinin güvenliği ve yedekliliği için Turkcell Superonline Uzaktan Yedekleme Servisini kullanmaya başlamıştı. Talep ettikleri gün içinde kendileriyle temasa geçilerek verileri geri yüklenmiştir. Böylece maddi ve manevi açıdan çok büyük zararlara yol açabilecek bir olay, hiç bir sorun yaşanmadan aşılmış, Cenker Kimya’nın güvenliği Turkcell AkıllıBulut’la sağlanmıştır.

Turkcell AkıllıBulut Başarı Hikayeleri - Migros

Migros mağazalarındaki ses ve veri iletişiminin yanı sıra sanal sunucu çözümlerinde de Turkcell AkıllıBulut hizmetlerini kullanıyor. Kurumsal web sayfalarını kendi veri merkezleri yerine Turkcell AkıllıBulut altyapısında sunuyor. Böylece sanal sunucu, depolama, yedekleme, kurumsal internet çıkışı, DDOS saldırılarını önleme, firewall, Windows sunucu yönetimi, Web sunucu yönetimi, veritabanı yönetimi ve load balancer hizmetlerini tek bir elden anahtar teslim olarak Turkcell AkıllıBulut’tan alıyor. Migros Ticaret A.Ş. Ağ, İletişim ve Bilgi Güvenliği Müdürü Ömer Lütfi Karagöz

Turkcell AkıllıBulut Başarı Hikayeleri - Dedeman

Dedeman Holding kendi bünyesindeki tüm bilgi teknolojileri altyapılarını Turkcell Superonline veri merkezlerine taşıdı. Böylece ek yatırım yapmadan hizmetlerine kesintisiz devam edebiliyor. İletişim ve veri hizmetlerinin yanında bilgi teknolojileri hizmetlerini de tek elden alarak verimliliğini arttırıyor.

Turkcell AkıllıBulut Başarı Hikayeleri - Kahve Dünyası

Kahve Dünyası hızla büyürken, bilgi teknolojileri altyapısının da bu hızlı büyümeye yetişebilmesi için Turkcell AkıllıBulut’u kullanıyor. Sunucu donanımı ve lisans yatırımlarını maliyet avantajıyla aylık hizmet modeline çeviriyor. Böylece büyüyen işi için dakikalar içerisinde sunucu kapasitelerini yükseltebiliyor. İletişim ve veri hizmetlerinin ötesinde, bilgi teknolojileri hizmetlerinde de Turkcell AkıllıBulut’la büyüyor.